top of page

Ohlédnutí za květnem: Psalo se o nás v Jihlavských listech

Pátý měsíc tohoto roku už je teď minulostí. Pro firmu ADAPTO.space z naší skupiny byl květen ale natolik pestrý a událo se toho v něm opravdu hodně, že za připomenutí proto rozhodně stojí mimo jiné článek, který činnost ADAPTO.space představil čtenářům Jihlavských listů.

Jihlava, krajské město Vysočiny, je regionem, ke kterému má jak celkově Yottabe, tak i firma ADAPTO.space z naší skupiny velmi blízký vztah. Když o nás v tamním deníku jménem Jihlavské listy vyšel článek, měli jsme velkou radost.


Získali jsme totiž jedinečnou příležitost dostat se do širšího povědomí veřejnosti přesně tam, kde je to zvlášť potřeba a ukázat kdo jsme, na čem nám záleží, jaká je naše filozofie, ale především co děláme a nabízíme v praxi, a samozřejmě také na čem aktuálně pracujeme.


Čtenáři Jihlavských listů se ale v článku dál mohli dozvědět třeba i o tom, jak pečujeme o Vílaneckou střelnici u Jihlavy, nebo o začátku a dalším průběhu a vývoji spolupráce se zemědělským družstvem ZD Černovice u Tábora. V neposlední řadě padla zmínka také o tom, že jsme se stali partnery knihy Barokní srdce Evropy režiséra Petra Krejčího, která vznikla na základě stejnojmenného dokumentárního cyklu.


Vynechat jsme ale pochopitelně nemohli ani naše aktivní zapojení do Landscape festivalu, který letos hostí právě Jihlava. Akce startuje v těchto dnech a přesně ode dneška, tedy 2. června, bude možné pokochat se také instalací uznávaného českého land artisty a sochaře doc. MgA. Michala Sedlák, Ph.D., z Katedry výtvarné výchovy Univerzity Karlovy v Praze., k jejímuž vzniku jsme přispěli.


Věříme, že jsme mohli dokázat, že nejsme žádný korporát, ale parta nadšenců, kteří se dívají kolem sebe a osud krajiny jim není lhostejný. A přestože za stěžejní část naší práce považujeme projekční činnost navrhovaných opatření a následnou realizaci, mezi naše priority patří také snaha o zlepšení vztahu člověka k přírodě a spolupráce s organizacemi a dobrovolníky, s nimiž nás spojuje stejný zájem.


41 views0 comments

コメント


bottom of page