Pro firmu ADAPTO.space z portfolia skupiny Yottabe byl podzim vskutku nabitým obdobím. Co všechno má tým firmy už za sebou a co ho zakrátko po vánočních svátcích čeká? Pojďte se na to spolu s námi podívat!
Podzimní měsíce se ve značce ADAPTO.space z naší skupiny nesly v duchu krajinných úprav, a to přímo pod lžícemi vlastních firemních bagrů a bagristů.
Revitalizace části zemědělsky využívané krajiny se dočkali soukromí investoři ve Vlastišově nedaleko CHKO Blaník nebo v Hartmanicích u Poličky. Veľký úsyp, Jamy a Čičmanská dolina – to jsou zase názvy lokalit v okolí Rajecké Lesné na Slovensku, kde na podzim náš realizační tým přenesl „z papíru do terénu“ systém vodozádržných opatření pro neziskovou organizaci Kvapka Rajeckej doliny.
Za zmínku jistě stojí i realizace tůní v obecním lese u Křtěnova, práce pro Českou společnost ornitologickou v lokalitách Rašeliniště pod Trojanem nebo Starohorský mokřad a mnoho dalších. A zatím jedním z těch úplně posledních projektů ukončených v tomto roce je revitalizace mokřadů v Počátkách u Chotěboře.
Jak ale už nejspíš víte, své projekty s vámi rádi sdílíme, přičemž do širokého záběru praktické činnosti ADAPTO.space patří i ta vzdělávací.
Právě realizace tůní a mokřadů v Těmicích byla velice specifická tím, že na ní navazovala prezentace naší činnost určená široké veřejnosti. Více o společném workshopu, který jsme pořádali společně s Národním Ústavem pro Integrovanou Krajinu, si můžete přečíst tady.
Největší vzdělávací akcí letos byly ukázky inovativních přístupů v rámci terénní exkurze na konferenci CESTA VODY, kterou uspořádal Národní Ústav pro Integrovanou Krajinu (NÚIK) společně s odbornou platformou AQUAINOVA. Vizuální ohlédnutí za touto úspěšnou události vám přineseme již brzy.
A co nás čeká po Vánocích? Vyhlídky na nový rok jsou opět velmi zajímavé! I v roce 2025 se samozřejmě budeme věnovat dál projekční a realizační činnosti, abychom naší krajinu předali budoucím generacím v co nejlepším stavu, což je naším přáním i předsevzetím zároveň.
Zároveň se chceme dál věnovat vzdělávání, a to především v terénu. Proto přijměte naše srdečné pozvání na akci, kterou organizujeme ve spolupráci s Farmářskou školou a Národním Ústavem pro Integrovanou Krajinu. Jedná se o týdenní seminář „Adaptace krajiny na změnu klimatu“.
Pokud byste se rádi dozvěděli něco víc o oblasti zemědělství a zdravé půdy nebo se chcete poradit o vhodných postupech hospodaření, včetně ukázek možností a technologií jak předcházet erozi a suchu, jak zadržovat vodu v krajině i jak dotačně podpořit správnou zemědělskou praxi, můžete se zúčastnit týdenního kurzu „Zemědělství - péče o půdu“, který je zdarma. Kurzy nabízí širokou škálu informací pro zemědělce, zemědělské poradce i další zájemce, kteří pracují v krajině. Pořádají se od ledna až do října příštího roku, a to hned v několika různých částech republiky.
A co říct na závěr?
Comments